Шрі-Ланка

Передзвонити?

Шрі-Ланка

Стиль відпочинку можна коротко визначити так: подалі від шуму і суєти, поближче до моря і природи. Більшість пам'яток на Шрі-Ланці природні, так само, як і більшість розваг. Ця країна припаде до душі тим, хто захоплюється світовою культурою та історією, так як стародавня Шрі-Ланка вельми багата на цікаві пам'ятники; для тих, хто хоче на додачу до пальм, піску і моря, щоб під боком були дайвінг-центр і штаб-квартира серферів, а також любителям ароматної чашки чаю, адже це Цейлон, він же Шрі-Ланка.

  • Особливості кухні

Всьому світу відомі традиційні ланкійські спеції, ароматний чай всіляких сортів і екзотичні фрукти. «Каррі» - особливим чином оброблене м'ясо або овочі з приправами і рисом - тут готують чудово. В цілому ж м'яса вживають порівняно мало - корови вважаються священними тваринами. Проте страв з риби і різноманітних морепродуктів просто не злічити. Наприклад, суп «Джафна-кул» вариться з борошна пальмірової пальми, тигрових креветок, крабів, чилі і рису. Класика жанру - «Кірібаті», який готується на кокосовому молоці. Варто спробувати і рулет «лампраіс» - місцеву версію бургера.

  • Розваги і пам'ятки

На невеликій за площею Шрі-Ланці є не тільки дивовижні пляжі, але і безліч пам'яток. 8 з них охороняються ЮНЕСКО. Знайомство з островом краще почати з Коломбо. Тут є і зразки колоніальної архітектури, і тінисті парки, але головне - безліч храмів: християнських, індуїстських, мусульманських. Церква Св. Антонія знаменита мармуровим вівтарем, собор Св. Люції - майстерною ліпниною, Катіресан - різнокольоровими статуями індійських божеств, Гангарама - власною монастирською школою. У стародавньому місті Анурадхапура збереглися буддистські споруди, зведені багато століть назад для зберігання реліквій - дагоби.